Проміжні підсумки акції 17.10

Проміжні підсумки акції 17.10 “Велика політична реформа” - офіційно

Наш протест був масовим і результативним, утім, ці результати - проміжні:

Зміна виборчого законодавтсва

Ми змусили Президента та лідерів політичних фракцій згадати свої передвиборчі обіцянки та прозвітувати перед суспільством про їхнє виконання.

Ми домоглися, що законопроекти про зміни виборчого законодавства поставлять на голосування в четвер, 19 жовтня - одразу після медичної реформи та проекту закону про скасування депутатського імунітету.

Обмеження недоторканності

Під тиском тисяч людей на вулиці Президент вночі з 16 на 17 жовтня подав до Парламенту як невідкладний проект закону під номером 7203, який пропонує з 2020 року скасувати недоторканність народних депутатів.

Таке відтермінування є неприпустимим і ми переконані, що ця зміна має вступити в силу вже зараз.

Ми змусили Верховну Раду повернутися до обговорення цього питання та включити поданий Президентом законопроект у порядок денний 19 жовтня - одразу після медичної реформи.

Ми домоглися того, що профільний комітет має надати свої висновки до цього проекту закону до четверга.

Організатори акції та учасники мобілізаційного наметового містечка будуть вимагати голосування за проект, який обмежує депутатську недоторканність зараз.

Про Антикорупційний суд

Ми домоглися того, що президентський законопроект про антикорупційні палати авторства Алексеєва сьогодні був відкликаний. Нагадаємо, ідея стврити палати замість незалежного та автономного суду палко підтримувалася Президентом і його командою. Ми змусили їх погодитися зі створенням окремого антикорупційного суду.

Автори законопроекту №6011, який Венеційська Комісія назвала “доброю основою” для створення незалежного антикорупційного суду, заявляють про готовність відкликати свій законопроект як тільки текст проекту закону від Президента буде оприлюднений для громадського обговорення. Наголошуємо, що текст законопроекту має має врахувати ключові рекомендації Венеційської Комісії.